FRANCJA - Luxemburg
AUTO Camping - fotoreportaż

    
INNE Fotoreportaże

Francja-France Mont Saint Michael


Francja-France Paryż

Francja-France Normandia

Francja-France Mont Saint Michael

Francja-France Dolina Loary

Francja-France Futuroskop

Francja-France Biskaje

Francja-France Bordeaux

Francja-France Dolina Dordony

Francja-France Carcassonne

Francja-France Morze ¦ródziemne

Francja-France Ardeche - Vallon PontD'Arc

Francja-France Luxemburg

Francja-France Felsberg

Francja-France Informacje
praktyczne
KARAIBYEuro Disneyland

Wakacje - Wczasy

Relacje, Fotogalerie, informacje


EGIPT

AUSTRIA

Akumulatory do UPS

Ceny paliw

Ceny Campingów i Hoteli

AUTOSTRADY - ceny
Le Mont Saint Michael należy do miejsc wpisanych na Listę ¶wiatowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Klasztor od czasów ¶redniowiecza fascynuje swym widokiem będ±cym uciele¶nieniem marzeń o niebiańskim Jeruzalem. Znajduje się na wysepce w zatoce Saint-Malo na styku Normandii i Bretanii.
Góra ¦w. Michała jest wysp± podczas przypływów a półwyspem, gdy morze cofa się aż o kilkana¶cie kilometrów, różnica poziomów dochodzi do 15 metrów.
Na owianym celtyckimi legendami wzgórzu w 708 r. wzniesiono pierwsz± kaplicę fundacji biskupa Auberta z Avranches.W X wieku z woli księcia Normandii, Ryszarda I osiedlili się tu benedyktyni.
Do XIV w została zabudowana cała wyspa . Powstała potężna ¶wi±tynia romańska i miasteczko.
W czasie "wojny stuletniej" miejsce to oakazało się fortec± nie do zdobycia.

Po rewolucji francuskiej klasztor zlikwidowano (1791), a następnie zamieniono na więzienie (zlikwidowane 1863) i fabrykę.W 1874 r opactwo uznano za zabytek.
W 1966 roku do opactwa powrócili benedyktyni.
michael_pole
Ukazał się nam z oddali góruj±c nad zielonymi polami Bretanii
przyplyw
A tak wygl±da w czasie przypływu ... na widokówce
odplyw
Ponad sto lat temu klasztor poł±czono grobl± ze stałym l±dem, co doprowadziło do zamulenia plaż i wysp± St. Michael bywa już nie tak regularnie.
michael_103000
Id±c dawn± grobl± zbliżamy się do klasztoru
klasztor_103029
Iglica klasztoru widziana z murów
poulard_103107
Kuchnia Madam Poulard

¦w. Michał w ikonografii przedstawiany jest z mieczem i wag± .Tradycja i kult uczyniły go patronem rycerzy a tkże zawodów zwi±zanych z broni± i wag±.

BIBLIA Apokalipsa (Objawienie)
...
I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, maj±cy siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów - i ogon jego zmiata trzeci± czę¶ć gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię.
I stan±ł Smok przed maj±c± rodzić Niewiast±, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózg± żelazn±. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu.
A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby j± tam żywiono przez tysi±c dwie¶cie sze¶ćdziesi±t dni.
I nast±piła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wyst±pił do walki Smok i jego aniołowie, (8) ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
I został str±cony wielki Smok, W±ż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodz±cy cał± zamieszkał± ziemię, został str±cony na ziemię, a z nim str±ceni zostali jego aniołowie.
I usłyszałem dono¶ny głos mówi±cy w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został str±cony, ten, co dniem i noc± oskarża ich przed Bogiem naszym.


klasztor_103034
Galeria
motyw_103057
kolumny_103063


Szczypta wiedzy WSPÓŁPRACA
INNE Fotoreportaże
Linki do stron o Francji Oferty Pracy

Akumulatory do UPS

Paryż; Normandia; Mont Saint Michael; Dolina Loary; Futuroskop; Atlantyk - Biskaje; Bordeaux; Dolina Dordony; Carcassonne; Ardeche - Vallon PontD'Arc; Luxemburg; Euro Disneyland; Informacje praktyczne

Napisz do nas                  Cofnij do strony głównej                  Cofnij do góry                  Copyright © by www.ave.net.pl/francja/

Egipt     Kreta     Wyspy Kanaryjskie     Francja     Chorwacja     Adriatyk     Christianso - Bornholm     Karaiby    
Kaszuby     Tatry     Grunwald - 1410     Zegary wieżowe     Narty biegowe     Wakacje wczasy wypoczynek    
Baterie do notebooków, laptopów; Baterie do kamer i aparatów cyfrowych ; GSM - baterie i akcesoria; Akumulatory żelowe, UPS Wordpress pomoc;