FRANCJA - Luxemburg
AUTO Camping - fotoreportaż

    
INNE Fotoreportaże

Francja-France Mont Saint Michael


Francja-France Paryż

Francja-France Normandia

Francja-France Mont Saint Michael

Francja-France Dolina Loary

Francja-France Futuroskop

Francja-France Biskaje

Francja-France Bordeaux

Francja-France Dolina Dordony

Francja-France Carcassonne

Francja-France Morze Śródziemne

Francja-France Ardeche - Vallon PontD'Arc

Francja-France Luxemburg

Francja-France Felsberg

Francja-France Informacje
praktyczne
KARAIBYEuro Disneyland

Wakacje - Wczasy

Relacje, Fotogalerie, informacje


EGIPT

AUSTRIA

Akumulatory do UPS

Ceny paliw

Ceny Campingów i Hoteli

AUTOSTRADY - ceny
Le Mont Saint Michael należy do miejsc wpisanych na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Klasztor od czasów średniowiecza fascynuje swym widokiem będącym ucieleśnieniem marzeń o niebiańskim Jeruzalem. Znajduje się na wysepce w zatoce Saint-Malo na styku Normandii i Bretanii.
Góra Św. Michała jest wyspą podczas przypływów a półwyspem, gdy morze cofa się aż o kilkanaście kilometrów, różnica poziomów dochodzi do 15 metrów.
Na owianym celtyckimi legendami wzgórzu w 708 r. wzniesiono pierwszą kaplicę fundacji biskupa Auberta z Avranches.W X wieku z woli księcia Normandii, Ryszarda I osiedlili się tu benedyktyni.
Do XIV w została zabudowana cała wyspa . Powstała potężna świątynia romańska i miasteczko.
W czasie "wojny stuletniej" miejsce to oakazało się fortecą nie do zdobycia.

Po rewolucji francuskiej klasztor zlikwidowano (1791), a następnie zamieniono na więzienie (zlikwidowane 1863) i fabrykę.W 1874 r opactwo uznano za zabytek.
W 1966 roku do opactwa powrócili benedyktyni.
michael_pole
Ukazał się nam z oddali górując nad zielonymi polami Bretanii
przyplyw
A tak wygląda w czasie przypływu ... na widokówce
odplyw
Ponad sto lat temu klasztor połączono groblą ze stałym lądem, co doprowadziło do zamulenia plaż i wyspą St. Michael bywa już nie tak regularnie.
michael_103000
Idąc dawną groblą zbliżamy się do klasztoru
klasztor_103029
Iglica klasztoru widziana z murów
poulard_103107
Kuchnia Madam Poulard

Św. Michał w ikonografii przedstawiany jest z mieczem i wagą .Tradycja i kult uczyniły go patronem rycerzy a tkże zawodów związanych z bronią i wagą.

BIBLIA Apokalipsa (Objawienie)
...
I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów - i ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię.
I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu.
A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, (8) ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.
I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.


klasztor_103034
Galeria
motyw_103057
kolumny_103063


Szczypta wiedzy WSPÓŁPRACA
INNE Fotoreportaże
Linki do stron o Francji Oferty Pracy

Akumulatory do UPS

Paryż; Normandia; Mont Saint Michael; Dolina Loary; Futuroskop; Atlantyk - Biskaje; Bordeaux; Dolina Dordony; Carcassonne; Ardeche - Vallon PontD'Arc; Luxemburg; Euro Disneyland; Informacje praktyczne

Napisz do nas                  Cofnij do strony głównej                  Cofnij do góry                  Copyright © by www.ave.net.pl/francja/

Egipt     Kreta     Wyspy Kanaryjskie     Francja     Chorwacja     Adriatyk     Christianso - Bornholm     Karaiby    
Kaszuby     Tatry     Grunwald - 1410     Zegary wieżowe     Narty biegowe     Wakacje wczasy wypoczynek    
Baterie do notebooków, laptopów; Baterie do kamer i aparatów cyfrowych ; GSM - baterie i akcesoria; Akumulatory żelowe, UPS Wordpress pomoc;